Po co monitorować stronę internetową?

Po co monitorować stronę internetową?

Czytając ten artykuł, na pewno posiadasz już własny serwis internetowy. Wiesz jak ważna jest własna strona firmowa w dzisieszych czasach. Kiedy ona nie działa, Twoja firma nie ma z niej żadnej korzyści. Zapewne osiągnąłeś już dobrą pozycję w wyszukiwarkach i nie chciałbyś tego stracić. Pomyślałeś kiedyś co będzie, gdy spadnie pozycja strony?

Kiedy Twoja strona internetowa nie działa, nie tylko wstrzymuje promocję usług, ale także powoduje utratę pozycji w wyszukiwarkach! Dlatego bardzo ważne jest ciągłe monitorowanie dostępności witryny internetowej i reagowanie na powiadomienia o problemach. Jest to jeden z wielu powodów monitorowania strony internetowej.

Stronę monitorujesz po to, aby wiedzieć, że Twoi klienci mogą z niej skorzystać i abyś mógł zareagować w odpowiednim czasie na jej niepoprawne funkcjonowanie.

Jeżeli korzystasz z hostingu, a strona bardzo długo się ładuje, to czas abyś zmienił na bardziej wydajniejszą maszynę, np. Serwer VPS. Oczywiście nie musisz tego ręcznie, na bieżąco sprawdzać. System monitoringu będzie to sprawdzał za Ciebie i powiadamiał o zbyt długim czasie ładowania. Jeżeli takie powiadomienia będziesz dostawał coraz częściej, to czas najwyższy na zmianę albo optymalizację strony.

Powodów do monitorowania dostępność strony internetowej jest wiele. Niektórzy potrzebują, aby strona działą cały czas, i czekają na tego wyjątkowego klienta.

Inni nie oferują żadnych usług ani produktów, ale chcą być widoczni w Sieci i dlatego monitorują swoją wizytówkę internetową. Sami na nią często nie wchodzą i nie wiedzą czy działa. Taki system monitoringu zaoszczędzi ich czas.